Specjalista endokrynologii i chorób wewnętrznych. Profesor w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego).
Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w 2003r. W latach 2007 – 2008 odbyła studia podyplomowe w zakresie diagnostyki molekularnej na University of Nottingham w Wielkiej Brytanii, które ukończyła z wyróżnieniem. Po powrocie do kraju kontynuowała edukację zawodową w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych (2011), a następnie – endokrynologii (2015). W latach 2009-2019 równolegle pracowała w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, z którym nadal współpracuje.
Doktorat obroniła z wyróżnieniem w 2009 r., stopień doktora habilitowanego uzyskała z wyróżnieniem w 2017 r., a tytuł profesora – w 2022r. Kierowała oraz brała udział w realizacji wielu projektów naukowych finansowanych m.in. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Nauki, czy Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Jest autorką i współautorką prac naukowych z dziedziny endokrynologii, otyłości i metabolizmu, publikowanych w międzynarodowych czasopismach o uznanej renomie, a także rozdziałów w podręcznikach z dziedziny endokrynologii i diabetologii.
Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz European Society of Endocrinology. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie licznych kursów w kraju i za granicą. Odbyła staże kliniczno- badawcze w czołowych brytyjskich ośrodkach endokrynologicznych: roczny w 2012/2013 w Endocrinology Unit, University of Edinburgh oraz 3-miesięczny w roku 2015 w Centre for Endocrinology, Diabetes and Metabolism, University of Birmingham w Wielkiej Brytanii.
Włada angielskim i francuskim w stopniu umożliwiającym udzielenie porady także w tych językach.